Попередня нотатка про Замость стосувалась, фактично, лише площі Ринок, як головної туристичної «родзинки», чи то пак атракції. Цю частину я вирішив присвятити іншим, на мою думку, теж цікавим місцям. Можливо, допишу пізніше про будиночки вірменських купців, що на площі Ринок, якщо знайду про них цікавинок більше, ніж на два речення, та візуального ряду стане. Дарма не записав жодного відео, втім, начисто забув, що фотоапарат це вміє…
Цього разу не відвідали фортецю, бо вітром зносило навіть на вулиці, а чого тоді говорити про міські вали? Не те, щоби одяг не дозволяв (він якраз виступив якнайкраще, захищаючи нас від погодніх умов), але видимість була дуже обмеженою і ми зумисне лишили кілька точок на наступні відвідини. Аналогічно, щоправда, з Любліном — цікавинки там ще є і є.
#1. Почнемо з входу до фортеці.
Це південний вхід, від вулиці Партизанів (ulica Partyzantów). Бійниці обабіч проходу були цілком функіональні, судячи з усього… трошки нагадало східну потерну Тараканівського форту (нічого дивного: укріплення все ж таки) — прострілювався прохід добре.
Зараз ця брама є входом до території старого міста. Ліворуч від неї проїжджають автівки, правою частиною вона примикає до цитаделі. Саме нею ми і пішли.
В старому місті однозначно варто крутити головою на всі боки: то вивіска якась цікава попадеться, то галерейка (ось чого в Польщі величезні кількості! хтів би я побільше їх у Львові…), то якась брама цікава, то вхід до подвір’я. Словом, на будь-який смак: хто хоче пробігтись швиденько — є цікавинки, яких місто не ховає, але й неквапливого дослідника воно знайде, чим здивувати.
#2. Прохід в одне, досить кольорове, подвір’ячко.
#3. Галерея, одна з багатьох. Ulica Ludwika Zamenhofa.
#4. Вид з цієї галереї в бік Ратуші (її тильна частина).
На цій знимці видніється ще й будинок адміністрації міста (чи то пак мерії?). Орієнтир на фото: чоловік в червоній куртці. Не промахнетесь. В цьому комплексі будинків була і міська тюрма, до речі. Поруч знаходився Solny Rynek (ринок солі), де продавалась сіль з Велічки та Дрогобича. Над входом до мерії цікаві архітектурні елементи (#5):
#6. Бажаючі можуть покрутити 180-градусну панорамку Солевого ринку:
Польща активно відбудовує старі міста за рахунок грантів Євросоюзу та інших баблодавців. Мушу зазначити, що трошки їм заздрю і прикро мені, що не користуються тим співвітчизники. Та, з іншого боку, всі ми добре знаємо, як подібні справи робляться у нас… Шкода говорити. Проте, саме у поляків роботи ще вельми (#7, #8):
#9. Але не все так сумно. Багато вже зроблено (Ulica Ormianska):
На сьогодні все. В Замості лишились не оглянутими цитадель та міські мури — здається, по них є навіть оглядова екскурсія. Що ж, треба погоду. А на разі готуватиму цікавинки про Люблін.