Хрестовоздвиженська церква (Кам’янець-Подільський)

16 Січня, 2013 @ 10:32

Переказувати історію Хрестовоздвиженської церкви, що в Кам’янці-Подільському, не входило в мої плани. Зрештою, навіть обробка цієї знимки не входила, бо я успішно забув про дводенну мандрівку на Поділля, фотографії з якої ніяк не годен закинути в домашній альбом. Але, побачивши давніші (за мою) фотографії, опубліковані в блогу zamki-kreposti.com.ua — згадав. Подальший процес вже зводиться до обробки, яку я придумав ще під час зйомки, тобто носить суто технічний характер.

Проводячи деякі паралелі між своєю знимкою та тими чужими, вирішив залишити її чорно-білою. Зрештою, світло було нецікаве для кольорової версії, нема, за чим дуже шкодувати.

Хрестовоздвиженська церква (Кам’янець-Подільський) © 2012 Alex Nedovizii

Властиво, найповнішу (зі знайдених мною) історичну довідку щодо цієї оборонної церкви можна прочитати на сайті «Замки и крепости» (рос.), в статті «Крестовоздвиженская церковь в городе Каменец-Подольский». Там же є багато інакших знимок, архівних та актуальних.

Я ж «позичу» кілька архівних світлин, зі згаданого раніше джерела, які і надихнули мене обробити та показати ту, що вище. Цікаво: на архівних знимках дзвінниця ще не перенесена в її сучасне місце знаходження.

Всі подальші знимки взяті з zamki-kreposti.com.ua. Авторські права на ці зображення належать їх авторам. Якщо правовласники заперечують проти публікації будь-яких з цих світлин на цій сторінці — прошу мені написати, я їх видалю.

Хрестовоздвиженська церква, вид з південно-східного напрямку. Початок ХХ ст. Зверніть увагу: церква побілена. Взято з zamki-kreposti.com.ua
Хрестовоздвиженська церква, вид з південно-східного напрямку. Початок ХХ ст. Зверніть увагу: церква побілена.

 

Хрестовоздвиженська церква та її дзвінниця: вид з заходу. Автор фото - Микола Матрохін (Filin), 09/2012.
Хрестовоздвиженська церква та її дзвінниця: вид з заходу. Автор фото – Filin, 09/2012.

Записано в: Україною 5 коментарів Мітки: , , , ,
Працює на Wordpress.
© 2008-2020 Alex Nedovizii.