Літачки (раз)

15 Липня, 2016 @ 22:12

От і до мене добрався споттінг. Або я до нього, скорше…

Гостюючи в друзів біля Франкфурта ми не тільки покатали роверками, але й подивилися літачки. Мені було цікаво (тобто, цікаво-то було всім, мені – особливим чином), того взяв фотоапарат та розчехлив давно не користованого телевичка. Пошкодував, що не мав бінокля: ряд літаків хотілося просто розглядати.

Зараз маю пару кадрів, сподіваюся, не тільки мені вони до вподоби.

Spotting at Frankfurt airport (FRA), Germany © 2016 Alex Nedovizii

(більше…)

Filed under: Різне Comment (0) Article tags: , , ,

Для 9 людей на Тур де Франс …

15 Липня, 2016 @ 17:32

Звичайно, я розумів, що обслуга команди в кілька разів більша за саму команду (спортсменів), але до таких цифр навіть близько б не додумався. І, особливо, — до “решти”, що за межами пересувної частини команди… Неймовірно!

Filed under: Потік свідомості Comment (0) Article tags: , , , ,

B2run 2016 та пару слів про біг взагалі

15 Липня, 2016 @ 16:53

Ніколи не починайте ЗСЖ (здоровий спосіб життя), адже це викликає звикання… (ц)

Приводом для цієї замітки стала ранішня розмова з О. та вчорашній забіг B2run. Мабуть, не всі знають, що B2run — то щорічний “корпоративний” забіг в Німеччині (компанії оплачують участь своїх працівників, які бігають, заходи проводяться згідно певного розкладу в найбільших містах Німеччини). Я приймаю участь в цьому дійстві вже вдруге і мав нагоду порівняти результати…

Власне, пряме порівняння буде коректним і ні одночасно. З одного боку, погодні умови минулого року були, прямо кажучи, так собі. З іншого, фізична форма теж. Хоча я й цього року полінувався толком готуватися, радше тренуючися пасивно. Чи то пак, несвідомо. Пару місяців тому почав читати книжку Метта Фітзжеральда (Matt Fitzgerald) “Біг 80/20: бігайте швидше, тренуючись повільніше” (80/20 Running: Run Stronger and Race Faster By Training Slower).

Коротко кажучи, Метт пропонує близько 80% тренувань проводити в дуже “легких” зонах. В інакшому місці, вже про тренування для роверистів, я зустрічав твердження, що частину велозаїздів можна (і навіть варто) заміняти/доповняти забігами подібного навантаження та тривалості. Так склалося, що з грудня 2015 я їжджу на роботу ровером, майже в будь-яку погоду. Небагато, лише 20 км на день (10 км в один бік). Звісно, я не приїжджаю в офіс, як кінь в милі, відтак “получається”, що “тренуюсь” за рекомендаціями Метта, позаяк повільно їздити мені не вдається.

Отже, якщо порівняти минулий та цей рік, а саме B2run, получилося:

  • 2015: повний час 35’02”, average pace 5’45”, середній пульс – 168 уд/хв (мамма!), середня температура – 30.3ºC!
  • 2016: повний час 29’54”, average pace 4’59”, середній пульс – 170 уд/хв, середня температура – 20.1ºC.

Зауваження:

  • Під температурою мається на увазі температура навколишнього середовища. Годинник вміє записувати, позаяк має датчик. Звичайно, є похибка: за моїми дослідами, на рівні 20ºC вона складає близько +1ºC, ближче до 36ºC зменшується десь до 0.5º. В районі 0..+10º бреше градуси на 2-4 :)
  • На Страві в результатах цього року фігурує трошки більший час, позаяк я зупинив годинник не одразу при перетині фінішної лінії. Для аналізу я взяв час офіційного заміру.

Які висновки?

По-перше, бігун в спеку з мене гімняний. То очевидно. Але не настільки гімняний, аби я програвав сам собі 47 секунд на кілометр. По-друге, якщо зусилля було порівняне (середній пульс раптом на 2 удари на хвилину різниться), то навіть відкинувши третину різниці у швидкості, все одно лишається пів-хвилини різниці. Враховуючи вище згадану книжку та несвідоме тренування за тією методикою – вона працює (ц).

За рік зможемо порівняти наступний раунд, вже тренувань з прицілом на результат…

Filed under: Потік свідомості 3 коментарі Article tags: , ,
Працює на Wordpress.
© 2008-2020 Alex Nedovizii.